$

40 Under 40

Projekti “40 under 40” organizuar nga BLOconomy dhe Wood World Albania synon të promovojë 40 sipërmarrësit më të suksesshëm në Shqipëri, Kosovë dhe Maqedoninë e Veriut

Revista

Revista e vetme në rajon që promovon dhe rendit 40 sipërmarrësit më të suksesshëm në Shqipëri, Kosovë dhe Maqedoninë e Veriut

Entrepreneur Club

BLOconomy ka hapur thirrjen për aplikimin në Entrepreneru Club për periudhën kohore 2023-2024

About us

Rrjeti me i madh i sipërmarrësve në rajon, takohen ne “BLOconomy”

Voto 40/40

Votimi online ka peshe 10% ne totalin e vleresimit te sipermarresve te nominuar ne “40 under 40” 

Contact us

Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit voluptatem accusantium doloremque laudantium, totam rem aperiam.

Jori Papa -SIPËRMARRËSE SHQIPTAR NË MBRETËRINË E BASHKUAR

April 18, 2024

Njihuni me JORI PAPA, Sipërmarrëse Shqiptar në  Mbretërinë e Bashkuar

“With a Mediterranean vibe in her blood”, Jori thekson se stili luan një pjesë të rëndësishme në jetën e saj. Ajo kujton kujtimet e fëmijërisë së saj duke vizatuar veshje dhe këpucë mode në fshehtësi gjatë pasditeve të gjata të verës, ndërsa gjyshja e saj besonte se vogëlushja Jori po flinte.

Duke u rritur dhe tërhequr në mënyrë të pavetëdijshme drejt procesit krijues, ajo kalonte orë duke parë kanalin e modës dhe duke ëndërruar veten si krijuesen e atyre veshjeve të pasarelës. Sfondi i dizajneres në arkitekturë ka qenë i çmuar për të realizuar vizionin e saj dhe për të konstruktuar forma të reja që tregojnë një ekuilibër të përkryer midis proporcionit, formës, vëllimit dhe ngjyrës.

Duke përfaqësuar feminitetin modern, Jori reflekton stilin e saj të veçantë personal në çdo krijim këpucësh. Pika kryesore e referencës dhe frymëzimi vijnë nga dashuria për artin, arkitekturën, natyrën dhe personalitetin femëror.

🎙️Për të mësuar më shumë mbi historinë e Jorit, në sipërmarrje na ndiqni në vijim në pocastin që do të jetë se shpejti online në youtube të BLOconomy dhe në Spotify Albanian entrepreneurs

YT: https://www.youtube.com/@bloconomyalbania758/playlists

Spotify: ALBANIAN ENTREPRENEURS

🌐Nëse je ose njeh një sipërmarrës nga Diaspora shqiptare nominoje në link-un në vijim: https://tinyurl.com/3c9tpb3s

root